RADIO CONTROLLED

Radio Controlled jest rozwiązaniem technologicznym, które CITIZEN rozwinął dążąc do jak najdokładniejszego wskazania czasu. Precyzję zapewnia sygnał czasu zegara atomowego nadawanego przez wieże radiowe, które zegarek CITIZEN Radio Controlled wyłapuje i na ich podstawie automatycznie koryguje wskazywany czas i datę. Dzięki temu, że CITIZEN łączy funkcję Radio Controlled z modułem Eco-Drive, zasilającym zegarek światłem, otrzymujemy zawsze niezawodny, ultra-dokładny czasomierz bez potrzeby nastawiania lub wymiany baterii. W 1993 CITIZEN przedstawił pierwszy zegarek synchronizowany radiowo, odbierający różne zakresy fal i jako pionier tej technologii - nie przestaje dominować w tej dziedzinie.

Dokładny czas zawsze
 

Dokładność czasu zegarka sterowanego radiowo jest porównywalna z zegarem atomowym, którego wskazania są zawarte w sygnale wychwytywanym przez zegarek CITIZEN Radio Controlled. Margines błędu to 1 sekunda na milion lat.

 
Dokładny czas wszędzie
 

Na świecie obecnie znajduje się 5 wież radiowych nadających sygnał czasu dla zegarków CITIZEN, rozmieszczonych w 4 regionach geograficznych (w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach i w Japonii).
W zegarkach Radio Controlled bardzo łatwo także zmienić strefę czasową celu podróży.

 
Dokładny czas automatycznie
 

Zegarek CITIZEN Radio Controlled koryguje wskazywany czas automatycznie. Sygnał wychwytywany jest w nocy (między godziną 2 a 4 rano), gdy szum radiowy jest najmniejszy a sygnał najsilniejszy. Zegarek daje pewność właściwego czasu zawsze po przebudzeniu.

 
Odkryj zegarki Radio Controlled