ECO-DRIVE

W 1976 CITIZEN przedstawił światu przełomową innowację: analogowy zegarek kwarcowy zasilany światłem, wykorzystujący je jako jedyne źródło energii. Technologia ta, obecnie znana jako moduł Eco-Drive, może generować energię z dowolnego źródła światła - nawet słabego sztucznego - aby utrzymać działanie zegarków bez potrzeby wymiany baterii. W rezultacie ludzie na całym świecie mogą doświadczyć radości używania zegarka z ekologicznym źródłem zasilania.
Jako symbol zaawansowania technologicznego, CITIZEN Eco-Drive cieszy się ogromną popularnością w ponad 100 krajach na całym świecie. Nieustanne wysiłki, aby osiągnąć jeszcze bardziej wydatne wytwarzanie i oszczędzanie energii pozwoliły stworzyć zegarki Eco-Drive z wysoce zaawansowanymi funkcjami bez kompromisów w zakresie designu (Solar Ring). CITIZEN jako pionier zegarków zasilanych światłem, nie ustaje w dalszych pracach nad udoskonalaniem tej technologii.

Światło
Jako źródło energii
 

Zasilanie światłem, które napędza mechanizm zegarka, sprawia, że można zapomnieć o problemie i koszcie wymiany baterii. Dzięki temu wyrzucanych baterii na świecie jest mniej, a użytkownicy zegarków CITIZEN mogą cieszyć się niezawodnym ekologicznym źródłem zasilania.

 
Źródła światła
 

Technologia CITIZEN Eco-Drive generuje energię z dowolnego źródła światła - naturalnego lub sztucznego, jasnego bądź przyciemnionego. Wystarczy zatem normalnie nosić zegarek na nadgarstku, aby sam ładował się za pomocą światła.

 
Aź 6 miesięcy działania
 

Po całkowitym naładowaniu zegarka, czyli wystawieniu go na działanie np. światła słonecznego przez ok. 8 godzin, mechanizm będzie działał nawet ponad pół roku. Opcja oszczędzania energii podczas przebywania w całkowitej ciemności pozwala na pracę zegarka w tle. Czas nadal jest precyzyjnie odmierzany, a zegarek uaktywnia się po wychwyceniu pierwszych promieni światła i wskazuje właściwy czas.

 
Odkryj zegarki Eco-Drive