SUPER TITANIUM™

Super Titanium™ jest specjalnym materiałem stworzonym przy użyciu wyjątkowej technologii przetwarzania tytanu oraz utwardzania jego powierzchni technologią Duratect. Jest bardziej odporny na zarysowania. 5 razy twardszy niż stal szlachetna, lekki, hipoalergiczny i niepodatny na rdzewienie. Technologia Super Titanium™ została zapoczątkowana ok. 1960 roku, kiedy misja kosmiczna Apollo pokazała potencjał tytanu jako materiału do produkcji przemysłowej, a inżynierowie CITIZEN zaczęli rozglądać się za możliwością zastosowania tego materiału w zegarkach.
W 1970 CITIZEN wyprodukował pierwszy na świecie zegarek z tytanową kopertą: "X-8". Od tego czasu udoskonalano technologię przetwarzania, w tym tłoczenia, cięcia i polerowania materiału, który był uważany za bardzo trudny do obróbki. Po pokonaniu wielu przeszkód, w 1987 roku, powstał pierwszy zegarek w pełni wykonany z tytanu. CITIZEN nie zaprzestaje prób ulepszania tego rozwiązania.

Kosmicznie lekki
 

Dzięki zastosowaniu specjalnego, "kosmicznego" materiału zegarki CITIZEN Super Titanium™ są o 50% lżejsze od porównywalnych modeli wykonanych ze stali szlachetnej. Niewyczuwalnie spoczywają na nadgarstku, cokolwiek robi ich użytkownik.

 
Odporny
na zarysowania
 

Koperty i bransolety wykonane z Super Titanium™ zapewniają wieloletnią radość noszenia zegarka CITIZEN, który nie zmienia swojego wyglądu mimo upływu czasu. Materiał ten jest 5 razy twardszy i bardziej odporny na zarysowania niż stal szlachetna.

 
Delikatny dla skóry
 

Super Titanium™ oferuje niesamowity komfort noszenia: lekkość, wytrzymałość, a także bezpieczeństwo: ten wyjątkowy materiał jest hipoalergiczny oraz odporny na rdzewienie.

 
Odkryj zegarki Super Titanium™